Вже 7 років я готую учнів до ЗНО/НМТ з історії України, та й сама його здавала у 2012 році. В цьому дописі я зібрала питання, які часто виникають при підготовці до цього не простого іспиту і готова відповісти на них.
Коли почати підготовку?
Спершу потрібно визначитись з предметами, які саме потрібні для вашої спеціальності. Далі варто розпочати підготовку. Часто учні планують розпочинати підготовку ще в 10 класі, але я їх відмовляю. Чому? Тому що вони до 11 класу вже забудуть що вчили. Якщо правильно організувати підготовку то одного навчального року цілком достатньо, щоб підготуватись на високий бал.
Що вчити?
Коли я готувалась до ЗНО моєю помилкою було вчити все підряд, відповідно не правильно були розставлені пріоритети, що важливо, а що другорядне. Тому варто уважно вивчити програму ЗНО знайти її можна на сайті УЦОЯО або за посиланням
https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2016/12/Programa_2020_istoriya.pdf
Та я за місяць все вивчу!
Часто чую цю фразу. Питання в тому чи можливо це? Не рекомендую так робити. По-перше, в голові буде повний хаос від великої кількості інформації, тому якісного засвоєння інформації не варто очікувати. По-друге, якщо ви вирішите знайти репетитора, то з цим теж будуть проблеми, адже у хороших репетиторів може не бути вільних місць. Тому готуйтесь завчасно.
Як зробити підготовку ефективною?
Варто зробити заняття систематичними. Якщо готуєтесь з репетитором, то у вас вже буде графік занять. Якщо готуєтесь самостійно, то варто обрати дні в які будете вчитися (2-3 рази на тиждень по 2 години). Використовуйте різні додатки з тестами, персоналіями, пам’ятками. Переглядайте навчальні відео на різних освітніх платформах. Створіть картки з датами, для кращого запам’ятовування. Обговоріть з друзями якусь тему, це сприяє ефективному засвоєнню навчального матеріалу.
І найголовніше у підготовці це багато, дуже багато практики. Ви можете мати чудову пам’ять, ваш репетитор буде найкращий у світі і цікаво все пояснить, але без практики буде складно отримати омріяні 200. Чим більше тестів ви виконаєте, так краще. На моєму курсі ви все це отрмаєте.Тому не лінуйтесь і у вас все вийде.
Про що часто забувають учні?
Багато учнів дуже старанно навчаються і скаржаться на втому. Купа домашки у школі, кілька додаткових занять на день. Багато хто не має вихідних. Тому не забувайте про відпочинок, ваш мозок мусить перезавантажитись. Тому не забувайте гуляти на свіжому повітрі, займатись улюбленою справою, спілкуватись з друзями.
Сподіваюсь, що ви знайшли щось корисне для себе) Вдалої підготовки та 200 балів на НМТ!